Šeši pagrindiniai faktai apie Acem meditaciją

1. Acem meditacija atkeliavo iš Norvegijos. Norvegijos gydytojai ir psichologai Acem meditacijos judėjimą pradėjo 1966 m. Tai sekuliari, nesusijusi su religijomis ir mistinėmis praktikomis, nepriklausoma nuo jokios ideologijos ar kultūros meditacija.
 
2. Acem meditacija – tarptautinė: Meditacijos kursai vyksta ne tik Norvegijoje, bet ir Švedijoje, Danijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Amerikoje, Kanadoje, Indijoje, Taivane. 2015 m. vasario mėn. galėsite susipažinti su Acem meditacija įvadiniame kurse Vilniuje.
 
 3. Acem meditacija – labai paprasta: Medituoti pagal Acem yra tikrai paprasta. Medituojama sėdint kėdėje, užsimerkus, mintyse kartojant Jums paskirtą meditacijos garsą ir leidžiant visoms mintims, jausmams, emocijoms ir kūno pojūčiams ateiti ir išeiti. Meditacijos garsas neturi jokios lingvistinės (kalbinės) ar simbolinės reikšmės. Medituoti rekomenduojama 30 min. du kartus per dieną arba 45 min. – kartą per dieną. Geriausių rezultatų pasiekiama medituojant reguliariai, bet net ir medituojant retkarčiais jaučiamas teigiamas poveikis. Išmokę medituoti, per tolimesnius susitikimus, kursus ar stovyklas turėsite galimybę sužinoti daugiau apie Acem meditacijos poveikį ir procesus.
 
 4. Acem meditacija yra pagrįsta mokslu: moksliniai tyrimai rodo, kad Acem medituotojų širdis plaka ramiau, susireguliuoja kraujo spaudimas, sulėtėja kvėpavimas ir sustiprėja smegenų skleidžiamos alfa bei teta bangos. Reguliari meditacija gali padėti žmonėms, turintiems aukštą kraujospūdį, patiriantiems streso sukeltą galvos ir/ar raumenų skausmą. Acem medituotojai teigia, kad jiems lengviau susikaupti, jie tampa atsparesni stresui, pagerėja jų miego kokybė. Reguliari Acem meditacija ‒ tai puikus asmeninio augimo metodas. Reguliariai medituojantys žmonės jaučia, kad jiems paprasčiau prisitaikyti prie naujų situacijų, iššūkių ir kasdienių darbų.
 
 5. Acem meditacija susijusi su dėmesingumu: Tarp Acem meditacijos ir dėmesingumo sutelkimo pratybų (mindfulness) yra šiek tiek panašumų, bet tuo pačiu ir svarbių skirtumų. Dėmesingumo sutelkimo pratybomis siekiama sumažinti ir sukontroliuoti proto ir minčių klajones, o Acem meditacija spontaniškas mintis priima kaip atveriančias vartus energijai, kūrybingumui ir atsinaujinimui.
 
 6. Acem meditacija yra pagrįsta savanorystės principu: Acem meditacijos mokytojai yra aukštos kvalifikacijos, patyrę, jiems nuolat rengiami apmokymai ir praktiniai žinių patikrinimai. Mokymus ir kursus Acem lektoriai veda savanoriškai, taip suteikdami galimybę visiems dalyvauti už priimtiną kainą.

Tikimės susipažinti su Jumis Acem meditacijos kursuose!

Acem meditacija LietuvojeKalendorius | Kontaktai

Keywords: lietuvoje