News for instructors and users of Acem Online Admin:
Artikkel-menyen er nå bygget om for å tillate multi-site tilgang. Vær oppmerksom på at menyen ikke virker når man aksesserer den fra kursadmin-sidene ("Database"). I det tilfellet bør man gå via forsiden.
På grunn av omlegginger i databasen, er det problemer med toppmenyen. Dette ordnes i løpet av mandagen. For spørsmål, ta kontakt med christopher 906 774 67.
Økt fleksibilitet for journalistene på acem.no! Nå er det enklere å styre hvilke artikler som skal ligge øverst.
Den lenge etterlengtede vinter-releasen her på Acems IT-plattform er foretatt. Viktige endringer: Yoga-skolens navn er rettet, kontoret har fått bedre oversikt over påmeldingene, sidebredden på kl.acem.no er utvidet, acem.no har fått nytt toppfelt som gir våre kunder mulighet til å redigere brukerprofilen sin.
Finner du noen feil etter denne releasen: webvakt æt acem.no!
Menyene her på Acem Intranett er lagt om - forhåpentligvis til noe som er litt mer oversiktlig. Webarkivet finner du nå under "Kurslærer".
For kontorbrukerne er det lagt til salgsstatistikk etter forespørsel.
For kursredaktørene er artikkelbasen separert fra kursbasen, men funksjonaliteten er den samme.
Dersom du lurer på noe, eller finner feil, ta kontakt med webvakt at acem.no!
Vi har oppgradert systemene her på Acem Online Admin. De fleste endringene berører dere som arbeider fra Acemkontoret og dere som legger inn kurs. Her er de viktigste punktene:
* Kursarrangør-id og kurstype-id fylles nå ut automatisk. Var lett å glemme i forrige versjon.
* Noen hull har blitt tettet der man tidligere kunne råke til å slette kategorier mm.
* Forslaget til svarmail under Transactions er fjernet etter ønske fra kontoret.
* Noen mindre estetiske justeringer.
* En ny funksjon kalt Webmail er lagt til. Enn så lenge er den kun til nytte for administrator-brukere.
Dersom du har spørsmål om den nye funksjonaliteten eller oppdager feil og mangler, kontakt webvakt.
NB: Dersom du har pleid å redigere kursobjekter ved å først se på dem og så klikke rediger, må du venne deg til en ny rutine: Bruk blyant-symbolet helt til høyre når du lister kursene. På den måten sparer du et klikk og går rett i redigering.
Vi har funnet feilen. Kursdatabasen kan brukes som normalt.
I bakkant av problemene kommer det til å gjøres mindre endringer på måten kurs vises på her på kl.acem.no. Enn så lenge: ikke slett noe du ikke er sikker på bør slettes ... :)
Systemet på kl.acem.no er ustabilt. Vennligst vent med oppdateringer av kursbasen til ny beskjed foreligger. Oppdagteringer gjort etter søndag 27. august kan være tapt. Vi beklager det inntrufne og arbeider hardt for å få systemet på kjøl igjen.
kl.acem.no har flyttet til Acems nye IT-plattform. Det gamle web-arkivet finner du under "Web Archive"-knappen øverst.
Du er nå inne på det nye digitale administrasjonssenteret til Acem. Her kan du se hvilke kurs som er mest populære, hvem som er online og jobber akkurat nå, samt søke i kursbasen.
En del funksjoner vil være utilgjengelige med vanlig kurslærer-pålogging. Dersom du behøver adgang til kursbasen fordi du oppdaterer kurs i ditt område, ta kontakt med webvakt@acem.no. Der kan du også henvende deg dersom du savner noe i webarkivet.
Med det nye utviklingsmiljøet nesten på plass, er webgruppa tilbake der den var for tre måneder siden: Vi får gjort forbedringer på hjemmesidene!
Web-gruppa er i ferd med å bygge opp en ny utviklingsplattform. I den forbindelse er det utviklingsstopp både på Acem Online Admin og på eksterne nettsider. Det vil si at vi ikke er stand til å gjøre endringer i funksjonalitet eller utseende før det nye systemet er på plass. Vi håper at dette kommer i orden før utgangen av mars.
Nye kurskategori og -typer er på plass i systemet på acem.no. Her finner du den fulle og hele oversikten.
Det er lagt til "edit"-knapp samt forhåndsvisning på grensesnittet som lister opp alle kursene. I tillegg er knappene flyttet noe rundt på.
De nye nettsidene ble lansert 5.12. Tilbakemeldingene så langt har vært svært positive. Det blir opplæring av lokale superbrukere under årets julesamling.
Det er kun få dager igjen før nye acem.no lanseres. Alle innholds-redaktører bes gå inn på wiki og sjekke to-do-listene. Dette blir bra!
Lanseringsdato for nye acem.no er nå satt til 1. desember. I tiden frem til dette vil det bli kjørt ulike tester på systemet, men det er ingen grunn til å ikke legge inn ny informasjon av den grunn. Databasen kjører som normalt.
I forbindelse med paynet-betalingsløsningen, er menyene på Acem Online Admin endret. Ta deg gjerne litt tid til å bli kjent med det nye opplegget.
Det heftige og svært nyttige webarkivet på kl.acem.no er nå overført til Acem Online Admin. Login og passord er det samme som tidligere, men grensesnittet er noe annerledes. Enn så lenge er ikke filene lagt over, ettersom det ikke trengs programmeringskompetanse for denslags.
Fra og med i dag (eller en dato i fremtiden) får kl.acem.no egen nyhetstjeneste med aldri oppdaterte nyheter. Tjenesten vil være en god hjelp til å kommunisere viktige meldinger ut til kurslærere.